Haber

Afyonkarahisar’da 29 Ekim gösterisindeki skandal büyük tepki çekti: Soruşturma başlatıldı

Afyonkarahisar Atatürk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde sınıf öğretmeni Ş.Ş. 24 öğrenci Atatürk’ün fotoğraflı ve Türk bayraklı tişörtleriyle sahneye çıktı. Gösteri başlamak üzereyken öğretmen Ş.Ş. disleksik öğrencilerden MET’i gruptan ayırıp götürdü. Daha sonra diğer öğrenciler de çalan müzikler eşliğinde gösterilerini sundular. Bu sırada kenarda duran MET, arkadaşlarının elleri önünde katılımcılar tarafından alkışlanmasını izledi.

PROVA GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

Sosyal medyada yayılan sahneler tepkilere neden oldu. MET’in gösterinin sınıf provaları sırasında arka arkaya oturduğu ve arkadaşlarıyla birlikte yer almadığı görüntüler ortaya çıktı. Sınıf öğretmeni Ş.Ş.’nin paylaştığı görüntülerde. sosyal medya hesabından MET masasında oturduğu görüldü. Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

BİRLİKTEN AÇIKLAMA

Afyonkarahisar Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, öğretmenin yanında olduklarını ifade etti. Demirci, “Atatürk İlkokulunda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı töreninde öğretmen arkadaşımız yaşanan olay nedeniyle linç ediliyor. Türk Eğitim-Sen olarak bunu asla kabul etmiyoruz. Bu bakımdan ‘özel durumu olan bir öğrenci istemeyebilir mi? o anda gösterilere katılmak için mi? İlk başta çocuğunun görevde yer almasını istememiş ve öğrenci çalışmalara katılmamış olabilir mi?’ Meslektaşlarımıza soru sormadan ‘adamı vur’ mantığıyla saldırılmasına izin vermiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü konuyu detaylı bir şekilde inceleyecek, gerekirse soruşturma açacak, gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kusur ve hatalar kişiseldir ve bir topluluğa mal edilemez.Türk Eğitim-Sen olarak üye olsak da olmasak da “Tüm meslektaşlarımızın haklı davasında yanındayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu