Haber

Dirençli epilepsi hastası genç kız Bursa’da ameliyatla sağlığına kavuştu

Iğdır’da yaşayan ve yıllardır dirençli epilepsi hastalığıyla mücadele eden genç kız, Bursa Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 20 yaşındaki Elif Celayir yaklaşık 3 yıl önce epileptik nöbet geçirdi ve ailesi hastalıktan kurtulmak için araştırma başlattı.

Ailesiyle birlikte bazı büyükşehirlerdeki hastanelere başvuran Celayir, istediği sonucu alamayınca Bursa Şehir Hastanesi’ne geldi.

Doktorlar yapılan tetkik ve tetkiklerin ardından ameliyata karar verdi. Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Ali Ekici ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ve 3 saat süren operasyon başarı ile sonuçlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ekici, hastanın dirençli epilepsi tanısıyla uzun yıllar başka hastanelerde takip edildiğini belirtti.

Hastaya epilepsi cerrahisi uygulanması gerektiğini belirten Ekici, şu ifadeleri kullandı:

“Bu tür ilaçlarla hastaların tedaviye ulaşmasının zor olduğunu biliyoruz. Sadece cerrahi bir ekibin olması gerekmiyor, çok önemli nöroloji desteği gerektiren bir bahis. Hastaların cerrahi kararı epilepsi kurulundan geliyor. Nöroloji, nöropsikiyatri, radyoloji, nükleer tıp ve nöroşirürjinin tam ortasında yer alan multidisipliner işbirliği gerekiyor, “Burada güçlü bir nöroloji ekibimiz var. Hastanın durumunu nörolog ile görüştük ve kısa sürede ameliyatı başarıyla gerçekleştirerek epilepsi odağını ortadan kaldırdık.”

Hastanın ameliyat sonrası durumunun çok uygun olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ekici, ilerleyen süreçte nöroloji ekibi tarafından takibe alınacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu