Haber

Sahte imzalı taahhütname ile evden tahliye edildiği iddiasıyla suç duyurusu

ANTALYA’da 5 katlı apartmanın zemin katında 6 yıldır oturan Nilgün İncula (48), ev sahibi T.Ç.’nin imzasını taklit etti. Konut sahibi TC “Sözleşme imzalandıktan sonra kiracılarımız tahliye yazısını daha sonra bize getiriyor. Bize sahte imza atmış olabilir.”

17 yıl önce Almanya’dan Türkiye’ye gelen ve 6 yıldır Fener Mahallesi 1940 Sokak’taki 5 katlı apartmanın giriş katında oturan Nilgün İncula, iddiaya göre T.Ç’nin yazdığı tahliye yazısı ile evinden tahliye edildi. . Eşyaları bahçeye götürülen İncila, taahhütnamedeki imzanın kendisine ait olmadığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Nilgün İncula, ev sahibinin evden çıkmasını istediğini belirterek, “‘Şubatta çıkacağım’ dedim. Ev sahibinin kızıyla görüştüm, bana dedi ki, “Seni kapı dışarı etmeyeceğiz. Şubatta çıkacaksan sorun yok. İcrayı geri çekeceğiz. Sonra yaptırımın geri çekilmediğini gördüm. Avukatım savcılığa suç duyurusunda bulundu. 12 sayfalık imza örneğini savcılığa verdim, ardından konuta” Sahibim beni arayıp tehdit etti. Bana ‘Çık evden, hemen evi boşalt’ dedi. ‘Hayır tahliye etmiyorum’ dedim, sonra icra dairesinden beni aradılar, ‘Evi boşaltıyoruz’ dediler, çıkardılar.” Incala, “Bunlar gerçek değil. Üstelik taahhütnamedeki imza da benim değil. Beyaz. Yanılmış olsam bu kadar iş alır mıyım? Ben hakkımı istiyorum, başka bir şey istemiyorum.” Benim imzamı da kullandılar. Benim imzam olsa zahmet etmezdim. Bu haksızlık; beni evden çıkarın ama bu halde değil” dedi.

Telefonla ulaşılan ev sahibi, TC ise iddiaları kabul etmeyerek, “Polise gittik imza örneklerimizi verdik. Dolandırıcılık yapacak durumda değiliz. 20-30 yıldır bizde olan evler.Bugüne kadar böyle bir olayla karşılaşmadık.Sözleşme imzalandıktan sonra kiracımız tahliye yazısını daha sonra bize getiriyor.Geçersiz.İmzalanmış olabilir. Mahkeme sonucunda her şey ortaya çıkacak” dedi.

haber-pursaklar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu