Haber

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde Yarıyıl Tatili Doluluk Oranı Yüzde 80’e Ulaştı

Sivas’ta Yıldız Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’ndeki otellerde yarıyıl tatilinde doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı.

Sivas şehir merkezine 58 kilometre uzaklıkta bulunan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Türkiye’nin en genç kayak merkezi olarak adından söz ettiriyor. Okullar yarıyıl tatiline girerken aileler çocuklarıyla birlikte Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ne akın etti. Kar derinliğinin 50 santimetre olduğu kayak merkezindeki otellerde doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı. 2 bin 226 ve 1636 metre uzunluğunda iki adet telesiyej, 804 metre uzunluğunda teleski, farklı uzunluklarda çok sayıda kayak pisti, başlangıç ​​pisti, kızak pisti, hareketli yürüyüş yolu ve kayak pisti gibi mekanik tesislerin yer aldığı kayak merkezi, -bar kayak tutkunlarını bekliyor.

Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun, otellerdeki doluluk oranının yüzde 80’lere ulaştığını belirterek, “Bu yıl kar geç geldi. Ancak tesislerimizde yapay kar sistemlerini aktif olarak çalıştırarak tesislerimizi diğer kayak merkezlerine göre biraz daha erken açtık. Tatil köylerinde yoğunluğumuz dönemle birlikte artıyor.” Otellerdeki doluluk oranımız şu anda yüzde 70-80’lere ulaştı. Şu anda hem dönem içinde hem de dönem sonrasında rezervasyonlarımız artarak devam ediyor” dedi.

Kar derinliği 50 santimetreyi geçiyor

Kayak merkezinde kar kalınlığının 50 santimetreyi aştığını belirten Altun, “Kayak merkezimizi açtığımız günden bu yana sloganımız; Türkiye’nin en genç, en ekonomik ve en modern kayak merkezi oldu. Bu sloganımızı sürdürüyoruz. Fiyatlarımız; şu anda Türkiye’nin en ekonomik kayak merkezleri arasında yer alıyor.” Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi tesis noktasında tesislerini en hızlı tamamlayan kayak merkezleri arasında yer alıyor. Buraya gelen misafirlerimiz kayak açısından tüm imkanları bulabilmektedir. Hem kayak kiralama, hem kayak kıyafetleri, oteller, buz pistleri ve diğer tesisleri bulabilirler. Şu anda kar derinliği 40. “Zirvede -50 santimetre kar derinliği var, yer yer 1 metreye yakın kar derinliği var” dedi.

Merkezdeki aileler ve çocuklar kayak yapmanın keyifli olduğunu söyledi. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu